Daniela Průšová, Kanton BernKdyž s agenturou, tak určitě s AV Care!

Jmenuji se Daniela Průšová a od 1. října nastupuji jako zdravotní sestra (zatím bez uznání kvalifikace) do domu pro seniory, který se nachází ve vesničce Oberlindach (pár kilometrů od Bernu.)

Vyšší odbornou školu zdravotnickou jsem dokončila již v roce 2006, ale do zdravotnictví jsem nenastoupila. Proč? Důvodem bylo to, že jako začátečnice bez praxe, bych měla plat o dost nižší, než ve firmě, ve které zatím ještě pracuji a jako matka dvou dětí, navíc samoživitelka, jsem si to opravdu nemohla dovolit. Začala jsem tedy pečovat o nemocné jako dobrovolnice a to o víkendech. Nejdříve v léčebně dlouhodobě nemocných, později v hospici. Čas běžel, já získávala praktické zkušenosti a toto zaměstnání mi, čím dál tím víc, přirůstalo k srdci. No a pak nadešel čas, kdy jsem si řekla: „Teď už konec s papírováním a osmihodinovým sezením u PC, chci dělat to, co mě baví a když to nejde tady, tak to zkusím někde jinde!“.

Začala jsem hledat na internetu a mimo jiné narazila i na stránky „avcare.eu“, kam jsem se zaregistrovala. Zanedlouho následoval telefonát pana Babici z Agentury AV Care a vše se rozjelo. Telefonáty, e-maily, doložení všech potřebných dokumentů v obou jazycích (to patří k těm méně příjemným věcem, ale nenechte se odradit, stojí to za námahu), pobyt na zkoušku, podpis smlouvy, no a nyní se už pomalu chystám k odjezdu. A mohu říci, že již při prvním jednání jsem byla přesvědčená, že jsem udělala správně. S agenturou jsem byla celou dobu v nepřetržitém kontaktu, na každou otázku jsem dostala ihned odpověď a pobyt na zkoušku je jedno velké PLUS. Máte možnost podívat se tam, kde budete pracovat, vyzkoušet si to, poznat budoucí spolupracovníky a potom se rozhodnout, jestli je to pro Vás to pravé. Tam jsem se také osobně seznámila s paní Jitkou Vosáhlovou z AV Care, které vděčím za vyřízení všech potřebných formalit i za celou organizaci, spojenou prakticky se vším, a na kterou se nadále obracím se všemi dotazy.

Zkouška byla dost náročná. Nejprve dlouhá cesta, seznámení s potenciálním zaměstnavatelem a spolupracovníky, spojené samozřejmě s trémou, spousta nových informací, a pokud neovládáte tamější dialekt, musíte být stále ve střehu, abyste všemu rozuměli. (Dokonce jsem měla pocit, že se mi trochu „nafukuje“ hlava :-)) Personál s Vámi sice bude mluvit „Hochdeutsch“, ale od většiny pacientů to očekávat nemůžete. Přesto byl výsledek takový, že jsem odjížděla nadmíru spokojená a plná pozitivních dojmů.

1. říjen se blíží a já se těším na novou práci, v krásném prostředí a se skvělými lidmi.

Pokud ještě stále hledáte zaměstnání, třeba i na vlastní pěst, tak už neváhejte a svěřte tento úkol do rukou odborníků, AV Care k nim určitě patří a mně nezbývá nic jiného, než všem poděkovat za jejich perfektně provedenou práci a všem uchazečům o zaměstnání popřát hodně štěstí!

Daniela Průšová