Viktoriya Mishchanyn, Kanton ZürichDobrý den, 

V práci jsem vážně spokojená. Chtěla jsem si odpočinout od stresu na chirurgickém oddělení a to se splnilo. Zdá se mi, že tu management funguje, na rozdíl od zdravotnictví v ČR. Většinou je dostatek personálu a směny jsou nastaveny tak, že v době, kdy je nejvíc práce je víc personálu. Například ,,půlená směna,, ráno a večer v práci na 4h a mezitím 4-5h pauza. 

Nedělám noční, na to je jiný tým, který slouží pouze noční. 

Dělám pouze 8h směny. Buď v kuse nebo ,,půlená,, směna jak se zmiňují výše. Za 8h službu mám povinné dvě přestávky 15min. ráno a 30 min. na oběd. Vzpomínám na oddělení v Čechách, kdy za 12 h směnu nebyl čas se naobědvat ani dojít na WC. 

Každý den se tým schází po obědě na půl hodiny u stolu a předáváme si informace o pacientech, co je potřeba ještě udělat a pod. Většinou je dostatek času a prostoru probrat spoustu věcí. 

 Jsme na sebe milý, nikdo nemá zapotřebí dělat někomu nepříjemnosti. 

V domě máme spoustu cizinců (zaměstnanců), to považují za lepší než samé Švýcary. Každý jednou ve Švýcarsku začínal a tím spíše příjme cizince. 

Se staničním mívám pravidelné sezení kde se mě ptá jak se mi daří a pod. 

Také mívám pravidelně školení, všechno v pracovní době a když výjimečně musím ve svém volnu, tak to mám zaplacené. 

S výplatou jsem spokojená, v průměru dostávám 4,5 tis. Franků čistého. Vzhledem k tomu, že bydlím v Meilenu a nemusím dojíždět a bydlení mám levné, jsem v výplatou spokojená :) 

Viktoriya Mishchanyn